Bemutatkozás

Csapatunk alapító tagjai – Vidermann Csaba, Vidermann Dominik Szilveszter, Vidermann Mátyás Boldizsár  –  2003 óta foglalkozunk történelmi harcművészettel. A Magyar Királyi Kardforgatók Rendje elnevezés kihirdetése 2006. 02. 17-én történt meg a nyilvánosság előtt. E dátumtól fogva álljuk a vártát és tervezzük a jövőt.
A megalakulás évében csatlakozott még Vidermann Zsombor Ármin, majd Farkas Bence is.
2006-ban még baranta csapatként indultunk utunkra, de az élet úgy hozta, az év második felében leváltunk az irányzatról. Tartós ideig végvári időkkel foglalkoztunk, majd áttértünk a XII-XIII: századra.
Mivel az egyéni felszerelés fejlesztések már több irányba mutattak ki kellett választani egy jól behatárolható történelmi korszakot. A XV. sz. második felére esett a választás. Így a ruhák, páncélok, fegyverek terén koncentráltabb fejlődést tudtunk felmutatni. 
Csapatunk a ” hideg fegyverek ” széles palettáját alkalmazza. Úgymint: lő, hajító, szál és közelharci eszközök. Ezek mellett teret kap a pusztakezes technikák alkalmazása is.
Minden évben számos eseményen lépünk fel táborszerű kitelepüléssel és harci bemutatók megtartásával.
Edzéseket rendszeresen tartunk. A vívás alapú felkészülések német és olasz képzési anyagokra alapul.
Székesfehérvár volt a Magyar Királyság első Koronázóvárosa, szakrális székhelye. Székesfehérvár nélkül nincs magyar történelmiség!
Mi a tevékenységünkkel rójuk le tiszteletünket nagy múltú lakóhelyünknek.
Aki szeretne hozzánk csatlakozni csak bátorítani tudjuk, hiszen érkeztével az élmények világába lép!

tagjaink

Vidermann Csaba

Vidermann Zsombor

Bagaméri Balázs

Szénási zsombor

Viderman Dominik

Kováts andor

Békefi Anna

Tomori Pál

Vidermann Mátyás

Farkas Bence

Szabó Kristóf

Gyarmati Ádám

Jó Magyarok!

2011. aug. 20-án indítottam el a történelmi 64 magyar vármegye földje összegyűjtésének folyamatát azzal, hogy a székesfehérvári Csúcsos hegyen kiemeltem egy kanálnyit Fejér vármegye talajából.

Végül 2013. 08. 08-án közel két év munkájával, a felvidéki Liptó vármegye földjének beérkezésével sikerült végére járni az ügynek.

Kis tasakokba porcióztam a mintákat, melyekre felkerültek a vármegyék és települések nevei ahonnan származnak. Azt a mokkás kanalat, mellyel kimértem a földeket, le is archiváltam, hiszen nincs még több olyan kanál a Kárpát – medencében amelyről elmondható, az összes magyar vármegye földjével volt szerencséje érintkezésbe kerülni!

2013 júliusában készült el egy üreges, fából alkotott Országalma, mely Alexa László művész úr munkája, aki egyben Szatmár vármegye földjét biztosította. A Magyar Királyság földje hiánytalanul beköltözött az Országalmába.

2013. 08. 15-én csapatunkkal díszőrséget álltunk a székesfehérvári Nemzeti Emlékhelyen ( Romkert ) az Osszáriumnál ( Magyar Királyok csontkamrája ), ahová elvittem az Országalmát és a fekvő kereszt elé helyeztem. Így elmondható, a Magyar Királyság földje egykori uralkodóinak földi maradványaihoz megtért.

Székesfehérváron, a magyarság Koronázó városában, Szent István Emlékévében újra együtt volt a történelmi Magyar Királyság földje!

2018. június 4-én felavatták a székesfehérvári Országzászló téren az 1936 májusában állított Rimanóczy-emlékmű helyén az új Országzászló emlékművet. Az avatásra 70 évvel az elbontás után került sor. Ennek felépítményébe bekerült az általam városunknak adományozott Magyar Királyság földjéből egy rész.

Éljen a történelmi Székesfehérvár!

Vidermann Csaba rendkapitány

Köszönjük az érdeklődést!